Emblémy

Odznak Porsche na kapotě


Výměna znáčku na kapotě je jednou z nejjednodušších věcí, které si můžete na svém autě udělat. znak porsche

Potřebujete k tomu nový znak. Ten se dá koupit na mnoha místech, na porsche-díly.cz jej mám okolo 900 Kč. Pak budete potřebovat gumovou podložku pod znak a dvě speciální matky, tzv. Speednuty. Ovšem záleží na tom, v jakém stavu jsou stávající, možná je budete moci použít znovu. Speednuty jsou použity na více místech, je jimi připevněn nápis targa na bocích oblouku, do roku 83 byly použity pro připevnění nápisů 911 na zadní kapotě, atd. Od roku 84, kdy přišla na trh Carrera 3.2, je nápis Carrera nalepovací. Když už jsme u zadní kapoty, ne všechny 911ky měly vzadu nápis. Zákazník si mohl objednat vůz bez modelového označení. To poznáte podle toho, že díry pro emlém jsou zespoda zavařené, a to úhledně, viditelně od výroby.Obrázek pochází z knihy 101 Projects for Your Porsche 911 viz sekce Literatura


Speednut je plechová matka ve tvaru šestihranného klobouku a uvnitř s nějakou plastickou výplní. Speednut se prý má použít jenom jednou a pak nahradit za nový. Nevím, mě fungují ty originální naprosto bez problému i nadále. Záleží na vás, matka vyjde na dvacku.

Odznak se odšroubuje z vnitřní strany přední kapoty. Jsou tam dvě kruhové díry v plechu, těsně vedle zámku kapoty. Potřebujete trubkovou osmičku nebo ořech na tyčce (stačí běžné nářadí v plastovém kufříku od číňana). Dejte si pozor, ať vám matka nespadne někam dovnitř do té kapoty, jak je tam dvojitá. Fakt nevím, jak byste jí pak odtamtud lovili...

Nasadit nový emblém není problém. Je to přesně obrácený postup. Pokud máte novou gumovou podložku, možná bude potřeba ji trochu natáhnout, občas mi přijdou trochu menší, než je znak. Můžete ji taky nechat chvilku nahřát na slunci, ale horkovzduškou bych to nedělal.

Emlémů se znakem porsche se vyskytují tři druhy. První modely do roku 73 měly oranžové vodorovné pruhy. G-modely měly červené pruhy. Tento typ se používal až do roku 95. Od roku 95 byly použity trochu plošší znaky, ne tak vyboulené.

Co se zadní kapoty týká, záleží, jaký rok výroby máte. Pokud máte nultou sérii, tj. do roku 66, jsou vzadu nápisy PORSCHE v jednom kuse a nápis 911 nebo 912 našikmo vpravo. 911ky měly nápisy zlatým písmem, 912ky stříbrným. Od roku 67 do roku 73 byl nápis PORSCHE oddělenými písmeny. Co se barvy týká, tak 911T měl nápisy stříbrné s tím, že zlaté byly také k objednání.

DISKUSE na téma Emblémy